10 SORUDA PRP!

PRP nedir?
Trombositten zengin serum (Platelet Rich Plazma) kısaltılmasıdır. Kanın belirli bir işlemden geçtikten sonra kandaki trombositten zengin serum elde edilir ve bu serum tüm cilt yenilenmesini gerektiren durumlarda kullanılır.

PRP kaç seans uygulanır?
Cildin sorununa göre sayı değişecektir. Ortalama 3 seans önerilir. Eğer yalnızca cilt kalitesinin artması için yapılacaksa; 3 – 4 seans yeterli olabilir.

PRP hangi sıklıkta uygulanır?
En az 2 hafta aralık önerilir.

PRP’nin zararı var mıdır?
Uygulanan meteryal hastanın kendi kanıdır. Dolayısıyla hiç bir alerji riski yoktur. Kullanılan tüp ve iğneler steril ve tek kullanımlıktır.

PRP kimlere uygulanmaz?
Hamilelere, kanser hastalarına, aktif enfeksiyonu olanlara, kanama bozukluğu olanları, yetmezliği olan hastalara uygulanmaz?

PRP nelerle etkilenir?
Kansızlık, sigara kullanımı, menepoz PRP’nin sonucunu olumsuz yönde etkileyecektir.

PRP nasıl hazırlanır?
Özel tüp yardımıyla hastadan 8 – 10 cc kan alınır. Santrifüj cihazında döndürme işleminden sonra kırmızı küreler ve beyaz küreler artta kalır, üstte trombositler zengin serum kısmı ayrılmış olur.

PRP saç ve ciltte nerelere uygulanır?
Saç dökülmesi, cilt gençleştirme, akne skarı, kırışıklık tedavisi, leke tedavisi, çatlak tedavisi, kesi izi azaltma olan bölgelerde kullanılır.

PRP nasıl uygulanır?
Uygulanacak bölge önce krem ile uyuşturulur. Antiseptik solüsyonlarla temizlenir. Sonra serum ince iğneler yardımıyla cilde enjekte edilir.

PRP’den sonra ciltte ne gibi değişiklikler olur?
PRP’den sonra ciltte bir miktar kırmızılık ve ödem olur ancak bir saat içinde kendiliğinden geçer.