PRP

Ozlem-Teberik-Hizmetler-prp-Adana-prptedavisi-Banner

PRP (Platelet Rich Plasma), trombositten zengin plazma anlamındadır. Kısacası kendi kanınızla tedavi demek yanlış olmaz. Bu işlem için özel bir kit kullanılır. Hazırlama işlemi yaklaşık 15 dakika sürer.

Öncelikle hastanın kolundan normal kan tetkikinde olduğu gibi 10 cc kan alınır. Alınan kan santrifüj edilerek iyileşme hücrelerinden zengin plazmanın ayrıştırılması sağlanır. Bu kısım hasarlı olan dokuya  veya ekleme enjekte edilerek hasarın iyileşmesi amaçlanır. Genellikle 3 seans uygulanmaktadır. Seans aralıkları 15 gün – 1 ay arasındadır. Her seansta faydası daha da artarak devam eder. Kesinlikle ilaç değildir. Alerji yapmaz, iç organlara zarar vermez. Tedavi edicidir, hasarlı dokuyu onarır, geçici değil kalıcı iyileşme sağlar.

PRP İle Hangi Hastalıklar İyileştirilebilir?

  • Saç Dökülmesi Tedavilerinde

Saç dökülmesini önlemek ve saç büyümesini teşvik etmek amacıyla PRP tedavisi uygulanabilecek en etkili yöntemlerdendir. Ayrıca PRP Tedavisi, ORY Protokoli ve Mezoterapi gibi tedevilerle kombine olarak kullanılabilir.

  • Tendon Yaralanmaları

Tendon yaralanmalarında iyileşme genelde yavaştır. Tenisçi dirseği, ayak bileğinde aşil tendiniti veya dizdeki patellar tendonda ağrı ya da iltihap gibi kronik tendon problemlerini tedavi etmek için PRP tedavisi etkili ve iyileşmeyi hızlandıran bir yöntemdir.

  • Osteoartrit (Kireçlenme) Tedavilerinde

PRP osteoartriti olan hastaların diz, kalça gibi eklemlerine enjekte edilerek tedavi edilmesi amaçlanır. Yapılan bir çok araştırmaya göre PRP bir çok farklı tedavi yöntemi arasında en etkili olanlarındandır.

  • Cilt Gençleştirme Tedavilerinde

Zamanla ve çevresel faktörlerin etkisiyle ciltte ortaya çıkan yaşlanma belirtileri için PRP etkili bir tedavi yöntemidir. Uygulama ile cilt elastikiyetinde artma, kırışıklıklarda azalma gibi olumlu sonuçlar elde edilir. Bununla birlikte ciltteki yara izlerinden kurtulmak için de PRP tercih edilebilir.

PRP Aşamaları

Kanın İşlenmesi

Bedeninizden 10 cc kan alınır ve santrifüj işleminden geçirilerek plazması ayrılır.

Uygulama

Uygulanan bölgeye göre özel kit veya enjektörden uygun olan medikal araçla enjekte edilir.

İyileşme

Uygulamadan kısa bir süre sonra iyileşme görülür. İşlem 3-4 hafta ara ile üçkez tekrar edebilir.

Counter

24

Yıllık Deneyim

Counter

30

Dalda Uzmanlık

Counter

1,800+

Mutlu ve Sağlıklı Danışan