Saç Dökülmesi Tedavisi

Ozlem-Teberik-Hizmetler-Sac-Dokulmesi-Tedavisi-Adana-Sac-Dokulmesi-Banner

Kliniğimizde saç dökülmesi nedeniyle yapılan başvurularda öncelikle hedefimiz danışanın hikayesini dinleyip gerekli analizleri yaparak dökülme nedenini,  tipini ve şiddetini belirlemektir. Saç dökülme nedenleri kişiden kişiye değişmektedir. Bu nedenle herkese aynı tedavi uygulanması söz konusu değildir. Yapılan araştırma sonucunda danışana en uygun tedavi yöntemi veya yöntemleri belirlenir.

Saç ve tüyler keratin adı verilen bir proteinden meydana gelir ve cildin dış tabakasında yer alan saç foliküllerinde üretilir. Saçlar her yıl yaklaşık 15 cm uzar. Bu eski saç hücrelerinin foliküllerin ürettiği yeni saç hücreleri tarafından cildin yüzeyinden dışarı doğru itilmesi ile gerçekleşir.

Yetişkin bir insanın kafasında ortalama 100.000 ila 150.000 saç bulunur. Bu saçlardan günde 100 tanesine kadarını kaybetmek normaldir. Hayatın herhangi bir anında, bir insanın kafasındaki saç köklerinin yaklaşık % 90’ı büyümeye devam eder.

Saç dökülmesi danışanın sadece görünümünü değil psikolojisini de etkileyen bir sorundur ve bu sorundan kurtulmak kliniğimizde çok kolay ve acısızdır.

Sizi hangi aşamalar bekliyor?

 • Ücretsiz saç analizi yapılır ve dökülme nedeni belirlenir.
 • Tedavi protokolüne karar verilir. Karma tedaviler uygulanabilir.
 • Saç dökülmesi durdurulur ve yeni saç oluşumu sağlanır.
 • Periyodik kontrollerle saç sağlığı sürekli hale getirilir.

ORY Protokolü

Kliniğimizde saç dökülmenizin nedenini belirleyip uygulayacağımız bir dizi protokol ile saçlarınızı yeniden canlandıralım.

PRP

Özel kitler ile kendi kanınızdan gelen sağlığı açığa çıkartalım ve saç derinize enjekte ederek saç köklerinizin güçlenmesini sağlayalım.

Mezoterapi

Saç dökülmenize özel olarak hazırlanan ilaç karışımını saç derinizin altına özel bir kit ile enjekte ederek saç dökülmenizi önleyelim.

Dermapen

Kliniğimizde gerçekleştirilecek bu özel uygulama ile ihtiyaç duyulan bölgede kan akışını arttırarak saç dökülmenizi durduralım.

Elektroporasyon +Led Cihazı

İğnesiz mezoterapi olarak bilinen yöntemle özel olarak hazırlanan ilaçların etkisini arttıralım ve saç dökülmenizi önleyelim.

Hair Gentron

LED terapisiyle ışınların gücünü kullanarak saç köklerinin mitokondrilerilerini güçlendirelim ve saç dökülmenizi önleyelim.

Counter

24

Yıllık Deneyim

Counter

30

Dalda Uzmanlık

Counter

1,800+

Mutlu ve Sağlıklı Danışan

Saç Dökülmesi Tedavileriyle İlgili Daha Fazla Bilgi Burada

Siz özel tedavi ile saç dökülmesi sorununuzu ve buna bağlı olarak yaşadığınız tüm problemleri ortadan kaldırmak mümkün. Saç dökülmesi probleminizi saptamak ve kurtulmak için hemen iletişime geçin.

Saç dökülmelerinin ve kelliğin bir çok sebebi olsa da, en yaygın tipi androgenetik alopesidir. ORY protokolü:

 •  One Year
 •  Re-Gain
 •  Your Hair

Yani bir yılda, kaybedilen saçların, kök ölmemiş ise geri kazandırılabilmesi diye tanımlanabilir. Hatta bunu enjeksiyona başvurmadan başarmak da artık mümkün. Bu protokol sadece birtakım eksiklikleri giderip var olan saçları güçlendirmek değildir. Dökülmenin temel sebebini baskılamak tedavinin en temel amaçlarındandır.

ORY Protokolü Sayesinde

 •  Var Olan Saçların Güçlenmesi Sağlanır.
 •  Dökülme Günlük 20 Telin Altında Tutulabilmesi Hedeflenir.
 •  Can Çekişen Köklerin Canlandırılıp Uzaması Ve Güçlenmesi Sağlanır.

PRP,  özel bir kit vasıtasıyla kişinin kendi kanından, iyileşme hücrelerinden zengin plazma elde edilmesidir. Saç köklerinin büyümesini ve güçlenmesini sağlar. Saç dökülmesini engelleyen etkin ve güvenilir bir tedavidir.

PRP Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

Kadın ya da erkek farketmeksizin saç dökülmesi, saçlarda incelme ve seyrelme sorunu olanlara saç güçlendirmek için uygulanan en etkili yöntemlerden biridir. Bununla birlikte saç ekimi operasyonu esnasında ve sonrasında saç köklerini güçlendirmek için uygulanabilir.

PRP Nasıl Hazırlanır?

Kişinin kolundan az bir miktar kan alınır. Alınan kan kliniğimizde kullandığımız Sağlık Bakanlığı ruhsatlı ve CE belgeli PRP kitleri kullanılarak santrifüj işleminden geçirilir. Tüpün üst kısmında kalan plateletten yani büyüme hormonu içeren iyileştirici hücrelerden zengin plazma kişinin saçlı derisine enjekte etmek üzere ayrıştırılır.

PRP Nasıl Uygulanır?

Kliniğimizde maksimum fayda elde etmeye yönelik kombine tedavi uygulanmaktadır.

 •  Öncelikle olarak PRP uygulanacak bölgeye dermapen işlemi uygulanır.
 •  Özel PRP enjeksiyon tabancasıyla sıvı saç derisine en düşük acı ile enjekte edilir.
 • Elektroporasyon+LED cihazı uygulanarak işlem sonlandırılır.

Uygulama sonrasında kişi günlük yaşantısına sorunsuz bir şekilde devam edebilir.

Kişiye özel seçilen ilaç karışımlarının cildin mezoderm yani orta tabakasına, özel bir teknikle enjekte edilmesidir. Saç dökülmesini azaltmak hatta durdurmak için yapıldığı gibi, cansız, zayıf, ince saç tellerini güçlendirmek için de uygulanır.

Lokal yani bölgesel bir tedavidir.Verilen ilaç karışımları çok düşük dozda olduğundan yan etkisi yok denecek kadar azdır.Verilen ilaçlar içinde aminoasitler, büyüme faktörleri, vitaminler, mineraller ve elementler bulunur. İlk seanstan itibaren etkisi başlar.

Seans sonrası kişi günlük yaşantısına hemen dönebilmektedir. 1-2 hafta arayla ortalama 3-6 seans şeklinde uygulanır. Kliniğimizde her mezoterapi seansında dermapen, iğne mezoterapisi ve elektroporasyon cihazıyla (iğnesiz mezoterapi) olmak üzere üçlü tedavi uygulanır. Pistor mezoterapi tabancasıyla uyguladığımız için acı hissi minimaldir.Böylelikle tedaviden maksimum fayda sağlanması hedeflenir. Mezoterapi seansları PRP ile kombine de edilebilir.

Dermapen derinliği ayarlanabilen çok iğneli, saniyede 100 vuruşa kadar çıkabilen çok etkili bir cilt uyaranıdır.

Dermapen uygulaması ile ciltte mikro boyutta bir çok yara oluşturulur, bu yaralar oluşturulurken en az epidermal hasar hedeflenir. 0,5 mm ile 2,5 mm uzunluğundaki iğneler üst deride 1cm² ‘de 250-500 mikrokanal oluşturur. Bu mikrokanallar ciltte yara gibi algılanır ve bu yaraları iyileştirmek için o bölgede kan dolaşımını arttırıp, hyaluronik asit, kollajen ve elastin yapımını tetikler ve o bölgede cilt yenilenmesi meydana gelir. Ayrıca işlem sırasında deri yüzeyine uygulanan çeşitli vitaminler, enzimler ve hatta PRP solüsyonu, açılan bu mikrokanallardan deri altına iletilmek üzere kullanılabilir.

İğnesiz mezoterapi olarak da bilinen elektroporasyon ve LED stimülasyon mezo cihazıdır. Meso kokteyllerinin penetrasyonunu (alt tabakalara geçişini) arttırır. Özel darbeli akım, hücresel gözenekleri açan bir hücresel elektroporasyon üretir. Hücre zarları üzerindeki protein kanallarının açılmasını sağlar.Bu da maddelerin hücrelerin kalbine ulaşmasını sağlar. Aynı zamanda LED tarafından yayılan ışık, cilt ve hücrelerdeki bazı biyolojik fonksiyonları aktive eder. Mezoterapinin etkinliğini daha da arttıran bu cihazla uygulama ağrısızdır, cilt yüzeyi tamamen kuruyana kadar yani ortalama 8-10 dakika sürer.

GENOSYS Saç Gentron

Masaj ve LED Terapili giyilebilir kask.

Non-invaziv ışık tedavisi Güvenli ve Ağrısız tedavi

Kızılötesi ışık, kırmızı ışık ve mavi ışık aynı anda kullanılabilir.Işıklar ışınlanırken masaj işlevi yapılabilir. LED Terapisinde ışınlar saç köklerinin mitokondrileri tarafından emilir ve saç hücrelerinde enerji üretimini uyarır ve bu da saçın büyüme aşamasını uzatır.

Mavi Işık Saç şaftında bulunan keratini aktive eder. Saçın su tutmasını artırır. Mikrobiyolojik kontrolde rol alır. Yağ bezini küçülterek kafa derisinin yağını azaltır.
Kırmızı Işık hücre metabolizmasını destekler.Kan dolaşımını iyileştirir. Kılcal damarlarla beslenmeyi arttırır, saç tellerini güçlendirir.
Kızılötesi Işık hücre metabolizmasını destekler.Kan dolaşımını iyileştirir. Enerjiyi arttırır. Masaj ve ısıtma fonksiyonları kafa derisindeki kan akışını iyileştirir. Saç köklerine daha fazla besin ve oksijen sağlar.