Reformer Pilates

Ozlem-Teberik-Hizmetler-reformer-pilates-Adana-reformerpilates-adanapilates-adanareformer-Banner

Fizyoterapistlerimiz eşliğinde 100’den fazla hareket yapabileceğiniz reformer pilatesle bedenini güçlendirme, bel ağrısı vb ağrılardan kurtulma fırsatı ve zinde bir hayat kliniğimizde seni bekliyor.

Reformer pilates, eklemlere aşırı yük bindirmeden kasları güçlendirmede avantajlı bir yöntemdir. 100 ayrı egzersiz yapılmasına imkan veren reformer pilates aleti sayesinde kas dayanıklılığı, laktat toleransı, periferik eklem stabilitesi, kas kuvveti, denge, koordinasyon gibi sporcular için önemli konular üzerinde çalışılabilmektedir.

Reformer Pilatesin Faydaları Nelerdir?

  • Reformer pilates aletiyle 100’den daha fazla egzersiz hareketi yapılabilir. Bu hareketlerin hepsi hem mental hem fiziksel gelişiminizi sağlar.
  • Yatarak uygulanan hareketlerde yer çekimi etkisi nedeniyle bazen zorlanabilirsiniz. Reformer pilates aleti, yer çekimi kuvvetinin etkisini azaltarak bu tür hareketleri çok daha rahat uygulamanızı sağlar.
  • Egzersizler vücut ağırlığı kullanılarak yapıldığından eklemlerinize yük biner ama reformer pilates aleti bu yükü eklemlerinizin üzerinden alır.
  • Reformer pilates, pelvik taban kaslarını ve alt karın kaslarını güçlendiriyor. Özellikle doğum sonrası için önerilen Reformer pilates, fit görünümünüzü size tekrar kazandırıyor.
  • Reformer pilates, omurgayı destekleyen kasları güçlendirdiği için duruşunuz kendiliğinden dikleşmeye başlar, eski yanlış duruş alışkanlıklarınızdan kurtulmuş olursunuz. Boyun, sırt ve bel kaslarını da çalıştırdığından bel ve boyun fıtığı oluşma riskini azaltır.
  • Doğru nefes aldığınız zaman kaslarınızdaki gerginlik azalır. Kas gerginliği çeşitli tutulmalara neden olduğu gibi halsizlik hissi de yaratır. Reformer pilates uygulamasıyla kişi nefes eğitimi de almış olur, yenilenir ve canlanır.
  • Egzersiz hareketleri vücudun belirli bölgelerini çalıştırır, reformer pilates ise kas sisteminde dengeyi hedefler. Bazı bölgelerinizde bulunan kaslarınızın güçsüz olduğunuzu düşünüyorsanız hiç vakit kaybetmeden reformer pilatese başlayın.
  • Zihnin ve bedenin birbirleriyle sürekli iletişim halinde olmaları ve uyumlu çalışmaları gerekir. Reformer pilates zihin ve beden arasındaki bağı güçlendirerek sağlıklı bir yaşama ulaşmanıza katkı sağlar.
Counter

24

Yıllık Deneyim

Counter

30

Dalda Uzmanlık

Counter

1,800+

Mutlu ve Sağlıklı Danışan